
Olguța Vasilescu a revenit, în 2020, la Primăria Craiova, pe care a mai condus-o și în perioada 2012-2016. Olguța Vasilescu, fosta ministră a muncii, și-a început al doilea mandat cu mari promisiuni pentru craioveni.
Apă de izvor pentru craioveni
Olguța Vasilescu le-a promis cetățenilor că va dezvolta rețeaua de apă din oraș și va aduce apă de izvor în casele craiovenilor. Încă din 2013, Vasilescu le promitea oamenilor că va schimba conducta Isvarna-Craiova, care are o lungime de peste 8,5 km. În 2020, primarul promitea să continue acest proiect, iar din 2023 cetățenii ar putea să aibă apă de izvor la robinet.
Primarul a precizat că proiectul decurge conform planului și de acest serviciu ar putea beneficia și alte localități din apropierea Craiovei.

„
Citește aici tot articolul
Articol publicat pe: psnews.ro
Autor: Constantin Marius